portal osiedli, dzielnic i miast

Kolbudy - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Ogłoszenia » Forum » pożyczki
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

pożyczki

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
denipo 
   

Forum Ekspert


Wiek: 43
Dołączył: Pią Kwi 22, 2016 9:05
Posty: 432
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 14, 2016 9:12    Temat postu: pożyczki

Czy zdarzyło Wam się z takich szybkich pożyczek? Czy raczej ich unikacie?
Jak to wygląda u Was? Starcza wam zawsze od wypłaty do wypłaty kasy?
martynaxx 
   

VIP


Wiek: 49
Dołączył: Pon Kwi 27, 2015 8:52
Posty: 1059
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lip 14, 2016 9:50    Temat postu: Re: pożyczki

Nie jestem specem od tego typu rozwiązań, ale z tego co kojarzę to w banku trzeba czekać na decyzję a jak ktoś potrzebuje kasę na "wczoraj" to nie może czekać. Jeśli wie że np za tydzień dostanie gotówkę to może skorzystać z takiej chwilówki. Tutaj znajdziecie najlepsze oferty- http://www.terve.pl/pozyczki/pozyczka-przez-internet
komorowska 
   

Nowy na forum


Wiek: 60
Dołączył: Wto Sie 16, 2016 5:56
Posty: 3
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Wto Sie 16, 2016 6:02    Temat postu: Nie chcesz brać kredytu? Znajdź lepszy sposób!

Kredyt nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem, aby sfinansować wakacyjny wyjazd czy remont mieszkania. Jeżeli nie chcesz zaciągać kredytu, pamiętaj, że masz inne możliwości. Jakie?
Produkty bankowe i pozabankowe są bardzo intensywnie reklamowane zarówno w internecie, telewizji, jak i prasie. Okazuje się jednak, że wielu konsumentów wciąż ma problem z prawidłowym określeniem, czy interesuje ich wnioskowanie o przyznanie kredytu czy też pożyczki. Wielu stosuje te pojęcia wymiennie, tymczasem różnica jest znaczna. Więcej na ten temat przeczytasz http://www.terve.pl/artykul/czym-rozni-sie-pozyczka-internetowa-od-kredytu-gotowkowego.html
Zdecydowałeś się pożyczyć pieniądze, ale nie chcesz brać kredytu? Wcale nie musisz – pozostaje ci zapoznać się z ofertami pożyczek. Co ważne, o pożyczkę możesz zawnioskować zarówno w banku, jak i firmie pozabankowej. Jeżeli jesteś przekonany, że właśnie w banku otrzymasz lepsze warunki, to… możesz się zdziwić. Dlaczego?

Pożyczka – banki kontra firmy pozabankowe

W ostatnich latach na polskim rynku niczym grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się firmy pożyczkowe. Reklamują się one głównie w internecie, bo też online zainteresowani najczęściej składają wnioski. Jak wynika z badania „Pożyczanie pieniędzy – wzorce postępowania w przypadku nagłych potrzeb finansowych”, które zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Net Credit, aktualnie możliwość zaciągnięcia pożyczki przez internet ceni sobie wielu Polaków, a co piąty już skorzystał z takiej możliwości.
Dlaczego sektor firm pozabankowych tak szybko zdobył popularność? Przyczyn należy upatrywać m.in. w upowszechnieniu się umów cywilnoprawnych. Osoby wykonujące pracę na postawie umowy o dzieło lub zlecenia jeszcze do niedawna nie mogły liczyć na pożyczkę z banku. Tymczasem firmy pozabankowe nie widziały przeszkód, aby zaufać takim klientom.

Wysoki kredyt, niska pożyczka

Niektórym konsumentom kredyt kojarzy się wyłącznie z dużymi inwestycjami, np. zakupem nieruchomości. Pieniądze uzyskane z pożyczki najczęściej są przeznaczane na zaspokojenie bieżących potrzeb lub niespodziewane wydatki, których, jak wiadomo, nie sposób uniknąć i przewidzieć. Postrzeganie tych produktów w takich kategoriach również wpływa na popularność pożyczek gotówkowych.
Niezależnie od tego, czy zamierzasz złożyć wniosek o przyznanie pożyczki w banku czy też firmie pozabankowej, musisz mieć świadomość kosztów. Choć może się wydawać, że korzystniej pod względem kosztów wypadają banki, to niekoniecznie tak właśnie jest. Dlaczego? Bo firmy pozabankowe proponują klientom zaciągnięcie pierwszej pożyczki bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jeżeli zatem masz pewność, że w najbliższym czasie będziesz dysponował gotówką i będziesz mógł spłacić pożyczkę w ciągu np. 30 dni, to może się okazać, że korzystniejszym będzie podpisanie umowy z firmą pozabankową.

Sprawdź, aby mieć pewność

Zamierzając zaciągnąć pożyczkę, nie skreślaj z góry możliwości złożenia wniosku w firmie pozabankowej. Aby jednak koszty nie okazały się zbyt wygórowane, pamiętaj o sprawdzeniu aktualnego rankingu takich pożyczek. Szybka pożyczka przez internet z Terve może się opłacać, pod warunkiem jednak, że dokładnie przeanalizujesz wszystkie za i przeciw, kierują się przy tym liczbami.
Rezygnując z przeanalizowania ofert, pozbawiasz się możliwości skorzystania z aktualnie najlepszej oferty. Powinieneś mieć tego świadomość. Sprawdzenie kosztów na cyklicznie aktualizowanej stronie to najłatwiejszy sposób, aby wybrać korzystnie.
oliwiaiola 
   

Nowy na forum


Wiek: 42
Dołączył: Pią Wrz 09, 2016 13:55
Posty: 2
Skąd: Gdańsk-Olivia

PostWysłany: Pią Wrz 09, 2016 14:02    Temat postu: Re: pożyczki

Nie raz pieniędzy przed wypłatą mi brakowało, ale jakoś dawałam sobie zawsze radę. Mama pożyczyła mi 200 zł, dzieci do niej na obiad wysłałam, a sama z mężem na jajecznicy te 4-5 dni przetrwałam. Ale gdy lodówka latem się zepsuła i koszt naprawy wyceniony został na 650 zł, a ja nie miałam gotówki, więc zmuszona byłam zaciągnąć dług. Skorzystałam z chwilówki za darmo! Znalazłam ją na stronie http://www.get-money.pl/chwilowki i sprawa lodówki została od ręki rozwiązana. Mąż pracuje jako kierowca, więc wziął kilkanaście dodatkowych godzin w miesiącu i spłaciliśmy chwilówkę w całości. Może więc powiedzieć, że ta chwilówka wyratowała nas z kłopotu.
maniekwolszczyk 
   

Nowy na forum


Wiek: 69
Dołączył: Czw Mar 21, 2019 16:42
Posty: 2
Skąd: Pomorza

PostWysłany: Czw Mar 21, 2019 16:46    Temat postu: Re: pożyczki

Pożyczka konsumencka czy też pozabankowa to aktualnie nie jest zły wybór. Kilka lat temu miały one raczej złą opinie przez różnej maści zaniechania czy złe podejście do ludzi. Aktualnie większość takich firm sprawdza zarówno BIK, BIG jak i ERIF i nasza zdolność kredytowa jest jak najbardziej przez nich weryfikowana. Podyktowane to było wieloma skargami do KNF które to zmieniło dość mocno obraz instytucji pozabankowych.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama